Hakkımızda

1977’den beri temizlik ve kişisel bakım ürünlerinde Kıbrıs’ın güçlü ve yerli markası olmaya devam ediyoruz.

Hakkımızda

Sıvı ve toz olmak üzere yıllık 5.000 ton deterjan ve kişisel bakım malzemesi üretim kapasitesine sahip, Kıbrıs’ın tüm bölgelerine üretim ve dağıtım hizmeti veren Harika FMG (Fast Moving Goods), 40 yıldan uzun süredir Kuzey Kıbrıs halkının ihtiyaçlarına cevap üretmektedir.

Tüm üretim aşamalarımızda insan sağlığına öncelik vererek uluslararası izinlere sahip, test ve analiz sonuçları yayınlanmış, cilde zarar vermeyen içerikler kullanılmaktadır.

Fabrikamıza giren ham madde ve ambalaj malzemeleri ancak gerekli hijyen ve kalite standartlarını karşıladığı kontrol edildikten sonra üretime kabul edilmektedir.

Bünyesindeki araştırma ekibinde kimyager, kimya mühendisi, ve biyokimyager uzmanlar bulunan Harika FMG, hijyen ve kozmetik alanlarındaki araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle toplumun ihtiyaçlarına yönelik ürünler geliştirmektedir.

Makine altyapısı olarak dünya standartlarında üretim yapan Harika fabrikasında, ürünler gerekli kimyasal ve mikrobiyolojik testlere tabi tutulduktan sonra paketleme ve satış aşamasına geçmektedir.

Uluslararası Standartlarda
Üretim ve Hizmet Kalitesi

Harika FMG tarafından üretilen ürünler ve sağlanan hizmetler hem yerel mevzuatlara göre, hem de uluslararası standartlara göre değerlendirilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

ISO 9001 NQA Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası

Şirketimizin üretici ve hizmet sağlayıcı faaliyetlerinin ISO Kalite Standartları çerçevesinde ölçümlenerek tasdiklendiği belgedir.

ISO 14001 NQA Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası

Şirketimizin üretim ve hizmet alanlarındaki çevresel hassasiyeti ve performansının ISO Kalite Standartları çerçevesinde ölçümlenerek tasdiklendiği belgedir.

ISO 22716 NQA Kozmetik GMP Sertifikası

Şirketimizin üretim faaliyetlerinde “Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları” performansının ISO Kalite Standartları çerçevesinde ölçümlenerek tasdiklendiği belgedir.

Üretim Prensiplerimiz

Harika olarak tüm üretim faaliyetlerimizi kuruluşumuzdan itibaren belirlediğimiz prensiplerimiz çerçevesinde yürütmekteyiz.

Tüketici

Tüketicileri; gerçekten ihtiyaç duyduğu, güvenle kullanabildiği ve bu deneyimi sonucunda memnun kaldığı ürünlerle buluşturuyoruz.

Çevre

Hem yaşadığımız adanın hem de dünya genelinin karşılaştığı çevresel sorunların farkında olarak, tüm ürünlerimizi çevreye en az etki yaratacak şekilde üretmeye özen gösteriyoruz.

Toplum

Yerli üretim ile adamızın dışa bağımlılığını azaltırken, yerli istihdama destek sağlıyoruz. Toplumsal kalkınma adına Kıbrıs’ta yerel olarak bulabildiğimiz ham maddelerimizi yerel üreticilerden temin ediyoruz.

Kalite

Tüm ürünlerimizde uluslararası standartlarda üretim ve dağıtım koşullarının devamlılığına önem veriyoruz. Kaliteye bağlılık adına düzenli aralıklar ile uluslararası bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetleniyoruz.

Yenilik

Fabrikamızda görevli uzman ekibimizle birlikte toplumun ihtiyaçlarına yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi kendi laboratuvarımızda düzenli olarak devam ettiriyoruz.

Kültüre Bağlılık

Kıbrıs’ta yerli üretim yapan bir marka olarak temizlik ve kişisel bakım ürünlerimizin içeriğinde, yerel kültürümüzün parçası olan limon, portakal, zeytin yağı gibi geleneksel ürünlerimizi kullanmaya özen gösteriyoruz.

Ham Madde Tedarikçilerimiz

Üretimde kullandığımız ham maddelerimizi Avrupa’da dünya standartlarında üretim yapan ham madde tedarikçilerinden temin etmekteyiz.